LİBRA Akademi olarak Francis Bacon’ın “bilginin kendisi güçtür” ve “bilmek, egemen olmaktır” sözlerini düstur edinerek yola çıktık. Biliyoruz ki; hukuk dahil her alanda, başarılı olmanın ilk şartı bilginin hâkimiyetini kabul etmek ve bildiğini doğru yerde ve doğru zamanda kullanmaktır.

Hukuk, hayatın kendisi de dahil olmak üzere diğer alanlardan beslenerek birden çok alanda uzmanlaşmayı ve bu nedenle de pek çok alandan farklı olarak sürekli devinim halinde olmayı gerektirmektedir.

Ancak son yıllarda hukuk fakültelerinin sayısındaki artış, öğretim görevlisi ve kaynak yetersizliği, kısıtlı zaman ve teoriyle pratiğin arasında her geçen gün büyüyen uçurum özellikle fakülteden yeni mezun meslektaşlarımız için bu gerekliliğin önündeki en büyük engellerdendir.

Sadece yeni mezun meslektaşlarımız değil, pek çok meslektaşımız da bu gereklilikleri yerine getirmeye çalışırken hukukun karmaşık yapısı, birden fazla alanı içinde barındırması ve sürekli güncellenen bilgilerle yön bulması nedeniyle farklı engellerle karşılaşmaktadır.

Bu doğrultuda öncelikli olarak yurt çapında bilgiye ulaşmak isteyen ve ulaştığı bilgiyi doğru yerde ve doğru zamanda kullanarak uzmanlaşmayı hedefleyen kişilere kırka yakın alanda eğitim vermeyi amaçlamaktayız.

Kadromuz her biri alanında uzman, deneyimli ve yıllarca bilirkişilik yapmış eğitimciler ile Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, TOBB Üniversitesi ve Ufuk Üniversitesi öğretim görevlilerinden oluşmaktadır. Yine Ankara dışında da pek çok üniversiteden öğretim görevlileri ve uzmanlar ile de iş birliğimiz bulunmaktadır.